VZOR: Vysadit tisíce stromů

VZOR: Vysadit tisíce stromů

Vysadit stromy po celé Evropě. Nové lesy budou druhově a věkově pestré (kvůli ochraně proti škůdcům). Cílem je zmírnit sucho, protože stromy zadržují vodu a zpomalují vysychání půdy, a podpořit čištění vzduchu. Realizace: Jednotlivé evropské státy zapojí občany, brigádníky, dobrovolné pomocníky, školy. Budou propagovat tuhle iniciativu ve svých médiích, aby se o ní dozvědělo a mohlo zapojit co nejvíc lidí. Využijeme také už existující nadace a projekty a ty dostaneme víc do povědomí lidí. Jak a kdo to prosadí: Vlády jednotlivých zemí prosadí zákon. Finance: společné peníze členských států (na plošnou propagaci, v rámci regionů, budou je moct využít i školy a zapojit studenty), dál od partnerů, sbírky/nadace v jednotlivých zemích. Nápad neřeší zbytečnou a nadměrnou těžbu dřeva.

Points

Bodem

Tento nápad je velice užitečný a doporučuji. Obnovou stromového porostu (z druhově různorodého sortimentu stromů) lze dosáhnout zklidnění krajiny a hlavně v zadržení vody v krajině. To je potom sekundárně užitečné pro potravinářskou produkci. Ale jako u všeho, se u toho musí myslet.

Tohle jsem chtěla také navrhnout 👍

Back to group

This content is created by the open source Your Priorities citizen engagement platform designed by the non profit Citizens Foundation

Your Priorities on GitHub

Check out the Citizens Foundation website for more information